Ranking najlepszych słuchawek wokółusznych 2022

Chcąc słuchać mocnego, pełnego i wyraźnego brzmienia ulubionej muzyki lub komunikatów wydawanych w grach komputerowych, warto zdecydować się na słuchawki wokółuszne. Modele douszne lub dokanałowe, owszem, dają możliwość usłyszenia sygnału, ale chcąc poczuć ciarki na ciele, trzeba założyć właściwy sprzęt.

Ranking najlepszych słuchawek wokółusznych 2022 r.

Miejsce Nazwa słuchawek Cena Najtańsza oferta
1 Słuchawki Sennheiser HD PXC 480 859 Sprawdź teraz
2 Audioquest NightOwl 1400 Sprawdź teraz
3 Koss GMR 545 240 Sprawdź teraz
4 Audio-Technica ATH-ADX5000 9999 Sprawdź teraz
5 Słuchawki Audio-Technica ATH-SR9 899 Sprawdź teraz
6 Koss GMR 540 379 Sprawdź teraz
7 Sennheiser GSP 500 819 Sprawdź teraz
8 Słuchawki Sennheiser HD660S 1599 Sprawdź teraz
9 Słuchawki Master & Dynamic MH40 999 Sprawdź teraz
10 Słuchawki Koss SB45 139 Sprawdź teraz

1. Słuchawki wokółuszne Sennheiser HD PXC 480

Słuchawki wokółuszne Sennheiser HD PXC 480

Każdy ranking słuchawek wokółusznych poleca wysoką jakość modelu Sennheiser HD PXC 480. Dlaczego? Dzięki niemieckiej precyzji wykonania oraz wieloletniej tradycji firmy możliwe jest odtwarzanie dźwięku w idealnej jakości i słyszalności.

Najlepsze w swojej klasie słuchawki Sennheiser HD PXC 480 można zabrać z sobą wszędzie ponieważ wyróżniają się niską wagą, czyli 225 g, a także funkcją aktywnej redukcji szumów z otoczenia. Chociaż producent ocenia swój wyrób jako uniwersalny, to niejeden ranking udowadnia, że znajdują się one bliżej klasy premium niż standard.

2. Słuchawki wokółuszne Audioquest NightOwl

Słuchawki wokółuszne Audioquest NightOwl

Jakie słuchawki w klasie premium można uznać za najlepsze? Chociaż produkty niezliczonej ilości marek ścigają się z sobą w wielu, profesjonalnych rankingach, to model NightOwl znanej, kalifornijskiej firmy Audioquest, wciąż widzie prym na listach. Czym się wyróżnia?

Ze względu na to, że nie są to słuchawki tanie, swoim użytkownikom oferują jakość dźwięku, której nie można usłyszeć w innych modelach. Sekretem stojącym za fenomenem jakości jest budowa produktu, która daje możliwość swobody ruchu membran, dzięki czemu odczuwalne są najdrobniejsze impulsy. Producent zadbał o wysoką jakość produktu w każdym jego szczególe, dlatego słuchawki Audioquest NightOwl mogą być ekskluzywnym gadżetem każdego melomana.

3. Słuchawki wokółuszne Koss GMR 545

Słuchawki wokółuszne Koss GMR 545

Najlepsze słuchawki wokółuszne dla graczy komputerowych muszą wyróżniać się dobrą klasą dźwięku i lekką konstrukcją. Koss GMR 545 pozwalają spędzić kilka godzin na przeżywaniu wirtualnych przygód, ponieważ ważą niecałe 300 gram. Dzięki temu graczowi nie towarzyszy uczucie obciążenia oraz pojawiające się bóle głowy.

Model Koss GMR 545 w wielu rankingach został wyróżniony za dobrą zbieralność dźwięku mikrofonu, dzięki czemu gracz jest słyszalny przez współtowarzyszy, a gra przebiega bez zakłóceń. Na uwagę zasługuje także otwarta konstrukcja produktu.

4. Słuchawki wokółuszne Audio-Technica ATH-ADX5000

Słuchawki wokółuszne Audio-Technica ATH-ADX5000

Nie wiedząc jakie słuchawki wokółuszne wybrać, żeby sprawić komuś (lub sobie) luksusowy prezent, warto skierować się w stronę produktu Audio-Technica ATH-ADX5000. Dlaczego?

Na uwagę zasługuje już sama estetyka opakowania i przechowywania słuchawek wokółusznych, o którą zadbał producent. Klient otrzymuje model w eleganckiej walizce, wytłaczanej aksamitem.

Parametry techniczne zachęcają do siebie przede wszystkim wagą. 280 gram świadczy o tym, że wygoda i komfort użytkowania słuchawek są zapewnione. Z uwagi na to, że jest to model otwarty, pozbawiony dużej ilości osłon i zabezpieczeń, polecany jest do użytkowania w domu, ze względu na słabą jakość izolacji dźwięków z zewnątrz.

5. Słuchawki wokółuszne Audio-Technica ATH-SR9

Słuchawki wokółuszne Audio-Technica ATH-SR9

Najlepsze słuchawki wokółuszne, które można zabrać z sobą wszędzie to Audio-Technica ATH-SR9. Model charakteryzuje się zamkniętą konstrukcją, która skutecznie rozprasza szum z zewnątrz.

Dzięki 45-milimetrowym przetwornikom, które zastosowano w modelu Audio-Technica ATH-SR9, można słyszeć każdy impuls, czystego dźwięku. O wysokiej jakości odbieranych bodźców decydują także najwyższej klasy złącza A2DC, dzięki którym jeszcze wyraźniej jest zaznaczona separacja kanałów lewego i prawego.

6. Słuchawki wokółuszne Koss GMR 540

Słuchawki wokółuszne Koss GMR 540

Mimo, że model słuchawek Koss GMR 540 jest przeznaczony dla graczy komputerowych, to wyróżniają się one zamkniętą obudową, dzięki której odizolowane są dźwięki z otoczenia. Można zatem wykorzystywać je do gier i komunikatorów internetowych na zewnątrz pomieszczenia, ale swobodnie posłużą też do odtwarzania muzyki w dobrej jakości dźwięku.

Lekka i dopasowana do kształtu ucha konstrukcja sprawia, że produkt można użytkować przez wiele godzin, nie czując uczucia ciężkości. Słuchawki Koss GMR 540 są stosunkowo tanie, dlatego należą do częstych wyborów tych, którzy oczekują wysokiej jakości dźwięku za rozsądną cenę.

7. Słuchawki wokółuszne Sennheiser GSP 500

Słuchawki wokółuszne Sennheiser HD660S

Model Sennheiser GSP 500 to polecane słuchawki wokółuszne dla graczy, ale wydając niemałe pieniądze na ten produkt, szybko można się przekonać, że znajdzie on szerokie zastosowanie, nie tylko w rozrywce przed komputerem.

Głęboki i klarowny dźwięk wydobywający się z membran sprzętu może posłużyć do odtwarzania muzyki, ale nie w każdym miejscu. Konstrukcja modelu nie przewiduje wygłuszania dźwięków, a więc bodźce z otoczenia mogą przeszkadzać w słuchaniu lub grze. Trzeba jednak zaznaczyć, że dołączony do zestawu mikrofon charakteryzuje się dobrym zbieraniem dźwięków, dlatego komunikacja w grze będzie zachowana na wysokim poziomie.

8. Słuchawki wokółuszne Sennheiser HD660S

Słuchawki wokółuszne Sennheiser HD660S

Wszędzie można słuchać dźwięków o wysokiej jakości, ponieważ słuchawki Sennheiser HD660S, dzięki zastosowaniu impedancji 150 omów doskonale spisują się z systemami Hi-Fi lub urządzeniami przenośnymi.

Każdy użytkownik docenia wygodę, pochodzącą z lekkiej konstrukcji sprzętu oraz idealnego dopasowania kształtu słuchawek do ucha. Można je nosić godzinami i nie czuć, że ma się coś na głowie. Dodatkowo można ładnie się prezentować, ponieważ model HD660S wyróżnia się nowoczesnym designem i elegancką obudową.

Słuchawki HD660S nie są tanie, ale wszystkimi swoimi parametrami deklarują wysoką jakość dźwięków oraz żywotność. Modelem można się cieszyć przez wiele lat, nie odczuwając osłabienia dźwięków.

9. Słuchawki wokółuszne Master & Dynamic MH40

Słuchawki wokółuszne Master & Dynamic MH40

Flagowym modelem firmy Master & Dynamic są słuchawki MH40, które docenia wiele rankingów tego typu sprzętu. Dlaczego?

Model trafia w serca wszystkich, którzy zwracają uwagę na estetykę, ponieważ wyróżnia się designem w stylu retro. Do wykonania słuchawek zastosowano najwyższej klasy materiały, czyli skórę oraz elementy stali i aluminium. To z kolei wpływa na wagę MH40, która wynosi 360 gram i jest odczuwalna dla użytkownika.

Dźwięki słuchane przy pomocy słuchawek są czyste, głównie mocne basy i górne tony, dlatego najbardziej zadowoleni będą z nich fani spokojnych ballad lub cięższych uderzeń.

10. Słuchawki wokółuszne Koss SB45

Słuchawki wokółuszne Koss SB45

Model słuchawek Koss SB45 może być pierwszym, profesjonalnym sprzętem młodego gracza. Jeśli na słuchawki, które mają służyć grom, nie chce się wydawać sporo pieniędzy, warto zastanowić się nad tym sprzętem. Dlaczego?

Nowoczesna technologia Clear Voice Technology daje możliwość wyraźnego słyszenia wszystkich, nawet drobnych dźwięków, dzięki czemu każda gra będzie przygodą pełną wrażeń. Jeśli wymagane jest używanie mikrofonu, to model Koss SB45 posiada wbudowany sprzęt, który dobrze zbiera dźwięk, przez co gracz jest słyszany przez odbiorców z drugiej strony komputera.

Komfortową grę zapewnia też mała waga produktu, który jest nieodczuwalny na głowie, nie przeszkadza i nie wywołuje bólu lub ucisku.

 Najlepsze słuchawki wokółuszne – lista polecanych marek

Ranking słuchawek wokółusznych 2022 to lista, która zadowoli każde wymagania i każdą kieszeń. Wśród przetestowanych modeli słuchawek, swoich ulubieńców znajdą Ci, którzy chcą zabrać sprzęt poza dom; wysłuchać najwyższej jakości brzmień lub grać w gry wczuwając się w rozgrywaną akcję i przekazując wyraźne komunikaty przez mikrofon. Jakie słuchawki wokółuszne polecają eksperci w 2022 roku?

Każdy meloman, który uwielbia wczuć się w rytm ulubionych kawałków, ale nie może pozwolić sobie na głośne odtwarzanie dźwięków na kolumnach, powinien zainwestować w słuchawki wokółuszne, dzięki którym z pełnym zadowoleniem może posłuchać ciekawej barwy wokalu, intensywnych basów albo wirtuozerii gitary. Testerzy i użytkownicy polecają przede wszystkim markę Sennheiser, modele HD PXC 480 i HD660S . Dlaczego? Firma wyróżnia się jakością, która towarzyszy produktom od wielu lat, ale dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, takim jak izolacja dźwięków z zewnątrz, możliwe jest odtwarzanie muzyki poza domem.

Dla tych, którzy oprócz wysokiej jakości dźwięku cenią sobie też unikatowy design, w rankingach wyróżniony został model MH40 firmy Master & Dynamic, który nawiązuje do klimatycznych, rockowych akcesoriów. Tych słuchawek nie zabiera się z sobą w podróż, ale dzięki dbałości o każdy szczegół ich wyglądu, we własnym fotelu można odbyć osobistą podróż na największe sceny świata.

Gracze komputerowi, którzy oczekują dobrej ceny, ale przy tym nienagannej jakości dźwięku, powinni skupić się na marce Koss, która jest wiodącym producentem sprzętu gamingowego. Ranking słuchawek wokółusznych dla graczy w 2022 roku wyróżnia modele GMR 545, GMR 540 i SB45, dzięki którym można doświadczać jeszcze większej przyjemności z rozrywki przed komputerem.

 Jakie słuchawki wokółuszne warto zakupić?

Żeby wybrać dla siebie najlepsze słuchawki wokółuszne, warto skupić się na kilku elementach, które wpływają na komfort ich użytkowania:

    • wielkość nausznic i typ poduszek, które nie powinny uciskać małżowiny, ale chować całe ucho w swoim wnętrzu. Dzięki temu słuchawki nie będą sprawiały dyskomfortu i można je używać przez długi czas;
  • typ przetworników, które decydują o lepszej jakości odtwarzanych dźwięków. Zazwyczaj zasada jest taka, że im większa muszla słuchawki, tym większy znajduje się w niej przetwornik;
  • typ przewodu, który może zdecydować o tym, czy słuchawki będzie można zabrać z sobą na zewnątrz, czy też używać tylko w warunkach domowych;
  • konstrukcję, która decyduje o funkcjonalności słuchawek, czyli modele zamknięte, otwarte lub półotwarte.