Ranking najlepszych słuchawek dousznych 2022

Polecane słuchawki douszne wyposażone są w Bluetooth, dzięki czemu pozwalają wygodnie słuchać muzyki bez plątających się wszędzie kabli. Z tego rodzaju słuchawek szczególnie często korzystają osoby aktywnie fizyczne, które chcą słuchać muzyki w czasie treningu. Ranking słuchawek dousznych może pomóc podjąć decyzję o zakupie nowego akcesorium, bez którego już wkrótce trudno będzie sobie wyobrazić jakikolwiek trening. Poniżej opisane zostały najlepsze słuchawki douszne dostępne obecnie na rynku.

Ranking słuchawek dousznych 2022

Miejsce Nazwa słuchawek Cena Najtańsza oferta
1 JBL Endurance Peak 419 Sprawdź teraz
2 Apple AirPods 600 Sprawdź teraz
3 Słuchawki Xiaomi Mi AirDots 139 Sprawdź teraz
4 Sony MDR-XB50APB 140 Sprawdź teraz
5 Słuchawki Jabra Elite 65T 399 Sprawdź teraz
6 Słuchawki Huawei AM61 140 Sprawdź teraz
7 Sennheiser Momentum True Wireless 850 Sprawdź teraz
8 Blow Sport 45 Sprawdź teraz
9 Bose QuietControl 30 1149 Sprawdź teraz
10 Philips Upobeat SHB2505BK 249 Sprawdź teraz

1. Słuchawki douszne JBL Endurance Peak

Słuchawki douszne JBL Endurance Peak

Nowe słuchawki dokanałowe od uznanego producenta głośników bezprzewodowych JBL zaprojektowane zostały z myślą o potrzebach osób prowadzących aktywny tryb życia. Model ten szturmuje ranking słuchawek dousznych 2022. Uwagę zwraca przede wszystkim projekt słuchawek, które wyposażone zostały w elastyczny haczyk, zabezpieczający je na uchu. Dzięki temu rozwiązaniu słuchawki nie uwierają, nie ranią i nie odciskają uszu nawet w czasie wielogodzinnego użytkowania. Jest to bardzo ważne, ponieważ wytrzymała bateria pozwoli aż na cztery godziny ciągłej pracy słuchawek. Ergonomiczne etui funkcjonuje jednak jak przenośny akumulator i pozwoli szybko doładować słuchawki w terenie, przedłużając ich łączną żywotność do aż 28 godzin. Te wytrzymałe słuchawki douszne posiadają klasę wodoszczelności IPX7, a wszystkimi ich funkcjami można zarządzać za pomocą wygodnego sterowania dotykowego.

2. Słuchawki douszne Apple AirPods
Słuchawki douszne Apple AirPods

Opracowane przez Apple słuchawki bezprzewodowe były jednymi z pierwszych modeli, które spopularyzowały bezprzewodowe słuchawki douszne. Dobre słuchawki douszne powinny posiadać etui ładujące, które pozwoli wydłużyć ich czas pracy. I tak właśnie jest w przypadku słuchawek Apple AirPods, których etui gwarantuje aż pełną dobę ciągłego użytkowania. Po jednorazowym naładowaniu słuchawki pracują do 5 godzin, a jedynie kwadrans wystarczy, aby naładować je na kolejne 3. Apple AirPods zachwycają również jakością dźwięku oraz kulturą pracy. Ich wspaniała ergonomia i elegancki design, sprawiają, że są to często polecane słuchawki douszne. Osoby aktywne fizycznie powinny jednak rozważyć zakup wersji pro, która została opracowana specjalnie z myślą o słuchaniu muzyki w czasie treningu.

3. Słuchawki douszne Xiaomi Mi AirDots
Słuchawki douszne Xiaomi Mi AirDots

Mi True Wireless Earbuds to nowoczesne słuchawki douszne, które opracowane zostały przez chińskiego producenta smartfonów Xiaomi. Tanie i dobre słuchawki dokanałowe zostały wyposażone w funkcję automatyczne parowania z urządzeniem, dzięki czemu są gotowe do działania w chwili wyciągnięcia ich z etui. Słuchawki zapewniają krystaliczną czystość dźwięku między innymi dzięki najnowszemu interfejsowi Bluetooth 5.0, który gwarantuje niezwykle stabilne połączenie słuchawek bezprzewodowych. Za doskonały dźwięk odpowiada również zaawansowany procesor DSP, który przenosi na membranę słuchawek niezwykle szeroką gamę dźwięków. Słuchawki są odporne na wilgoć i na zachlapanie, a ich lekkość oraz optymalna konstrukcja sprawiają, że AirDots doskonale trzymają się ucha.

4. Słuchawki douszne Sony MDR-XB50APB
Słuchawki douszne Sony MDR-XB50APB

Sportowe słuchawki bezprzewodowe od Sony posiada specjalny przewód silikonowy, który sprawia, że wygodniej leżą ona w uszach, jednocześnie zabezpieczając przed ich zgubieniem. Słuchawki wyposażone są w funkcję extra basu, co sprawia, że wyjątkowo dobrze przenoszą niskie pasma. Tanie słuchawki douszne od Sony posiadają częstotliwość minimalną na poziomie zaledwie 4 Hz, co sprawia, że muzykę słuchaną w czasie treningu naprawdę się czuje. Słuchawki dobrze tłumią także hałas z otoczenia, dzięki czemu można w pełni cieszyć się w wysokiej jakości dźwięku, jaką zapewnia słuchawki. Dużą rolę odgrywa tutaj zgodność z formatem AAC, który pozwala bezstratnie odczytywać pliki dźwiękowe. Wymienne wkładki pozwalają natomiast z łatwością dopasować słuchawki do ucha, co zapewnia optymalny komfort.

5. Słuchawki douszne Jabra Elite 65T
Słuchawki douszne Jabra Elite 65T

Słuchawki marki Jabra przez wielu klientów uznawane są za najlepsze słuchawki douszne. Model Elite 65T wyposażony został w nowoczesną technologię czterech mikrofonów, które zapewniają wspaniałą jakość oraz głębię dźwięku. Słuchawki posiadają klasę szczelności IP55, co oznacza, że są odporne na zachlapanie wodą i na drobny pył, co czyni z nich doskonałe słuchawki do ćwiczenia w terenie. Jednorazowe ładowanie zapewnia do 5 godzin pracy słuchawek, natomiast ładowanie za pomocą wyposażonego w akumulator etui przedłuża czas działania słuchawek do aż 15 godzin. Chip Bluetooth 5.0 zapewnia doskonałą stabilność łącza nie tylko w czasie słuchania muzyki, ale również w czasie prowadzenia rozmów telefonicznych, co jest możliwe dzięki wbudowanemu w słuchawki mikrofonowi.

6. Słuchawki douszne Huawei AM61
Słuchawki douszne Huawei AM61

Huawei AM61 Sport Bluetooth to nowoczesne słuchawki, które zaprojektowane zostały z myślą o aktywnych fizycznie użytkownikach. Poręczny zestaw bezprzewodowych słuchawek dousznych umożliwi nie tylko słuchanie muzyki, ale również wygodne prowadzenie rozmów w czasie treningu. Wysokiej jakości membrana oraz precyzyjnie dobrane przetworniki sprawiają, że te polecane słuchawki douszne generują niskie basy i doskonale oddają wysokie tony. Na wysoką jakość dźwięku wpływa również stabilny moduł Bluetooth 4.1, który zapewnia zasięg do 10 m. Na szczególną uwagę zasługuje również wbudowana w słuchawki bateria o dużej pojemności, która pozwala na aż 11 godzin ciągłej pracy bez konieczności doładowywania słuchawek. Słuchawki są zgodne z normą IPX5, a ich ergonomiczny kształt sprawia, że doskonale nadają się do intensywnej aktywności fizycznej.

7. Słuchawki douszne Sennheiser Momentum True Wireless
Słuchawki douszne Sennheiser Momentum True Wireless

Doceniane przez ranking słuchawek dousznych 2022 słuchawki Sennheiser Momentum wyróżniają się nie tylko doskonałą jakością dźwięku, ale również doskonałą ergonomią i elegancją. Słuchawki mogą być w pełni obsługiwane dotykowo bez potrzeby sięgania po smartfon. W niewielkich słuchawkach inżynierom udało się zmieścić najwyższej jakości przetworniki o wielkości 7 mm, które gwarantują czysty i precyzyjnie odwzorowany dźwięk. Ponadto kodek Qualcomm apt-X Low Latency oraz moduł Bluetooth 5.0 gwarantują pełną synchronizację połączenia bezprzewodowego. Słuchawki mogą zostać dopasowane do ucha przy pomocy nakładek o czterech różnych wielkościach. Eleganckie etui działa natomiast również w charakterze stacji ładującej i pozwala wydłużyć pracę słuchawek z 4 do 12 godzin.

8. Słuchawki douszne Blow Sport

Słuchawki douszne Blow Sport

Słuchawki dokanałowe BLOW Dynamic Sport 32-780 to wygodne i tanie słuchawki bezprzewodowe, które zaprojektowane zostały z myślą o osobach aktywnych, które nie wyobrażają sobie życia bez muzyki. Słuchawki zostały wyposażone w moduł Bluetooth, który gwarantuje czysty dźwięk bez zakłóceń. Ergonomiczna konstrukcja słuchawek sprawia natomiast, że doskonale trzymają się one ucha i nie uwierają nawet w czasie długotrwałego użytkowania. Wbudowany w słuchawki mikrofon pozwala natomiast na wygodne prowadzenie rozmów bez konieczności sięgania do telefonu. Czas pracy słuchawek to aż 5 godzin, dzięki czemu doskonale nadają się one na przejażdżki rowerowe. Dopasowane do kanału usznego słuchawki tłumią szumy i dźwięki otoczenia, dzięki czemu wyraźniej słychać muzykę.

9. Słuchawki douszne Bose QuietControl 30

Słuchawki douszne Bose QuietControl 30

Dobre słuchawki douszne powinny posiadać funkcję redukcji hałasu płynącego z otoczenia. Tak właśnie jest w przypadku słuchawek bezprzewodowych Bose QuietControl, które dają użytkownikowi możliwość kontroli poziomu wyciszenia hałasu. Dzięki temu rozwiązaniu słuchawki sprawdzą się w każdej sytuacji. Słuchawki posiadają ergonomiczny pałąk na szyję, który powstał z lekkich materiałów i zapewnia optymalną wygodę użytkowania słuchawek. Hałas kontrolowany jest przez czujniki znajdujące się wewnątrz i na zewnątrz słuchawek, które emitują sygnał z odwrotną fazą, aby zredukować hałas. Wysokiej jakości komponenty gwarantują doskonały dźwięk, a ergonomiczny projekt pozwala obsługiwać słuchawki bez konieczności sięgania po telefon. Dla osób poszukujących skutecznej redukcji hałasu są to najlepsze słuchawki douszne.

10. Słuchawki douszne Philips Upobeat SHB2505BK

Słuchawki douszne Philips Upobeat SHB2505BK

Słuchawki bezprzewodowe Philips SHB2505BK pozwalają cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem muzyki w każdej sytuacji. Słuchawki odznaczają się wyjątkowo lekką i niemal niewidoczną konstrukcją, która gwarantuje maksymalną wygodę. Wymienne nasadki gumowe zapewnią natomiast doskonałe dopasowanie słuchawek, co pozwala na pasywną izolację szumów. Ranking słuchawek bezprzewodowych 2022 jasno wskazuje na to, że Philips Upobeat to popularne słuchawki douszne. Wysokiej jakości komponenty zapewniają doskonałą jakość dźwięku. Słuchawki mogą pracować w trybie mono, dzięki czemu można usłyszeć ważne komunikaty lub sygnały dźwiękowe. Eleganckie etui pozwala doładować słuchawki i gwarantuje czas pracy sięgający 12 godzin. Słuchawki posiadają wygodne sterowanie dotykowe, a wbudowany mikrofon pozwala odbierać przychodzące rozmowy.

Jakie są najlepsze słuchawki douszne?

Najlepsi producenci słuchawek dousznych stosują coraz lepsze rozwiązania technologiczne, które gwarantują wysoką jakość dźwięku. Poza specyfikacjami technicznymi pozostają również aspekty takie jak wygląd, kształt oraz domyślne zastosowanie słuchawek. Każdy klient ma swoje unikalne potrzeby, dlatego odpowiedź na pytanie o to, jakie słuchawki douszne wybrać, nie jest oczywista. Dobre słuchawki douszne powinny być komfortowe, a w dopasowaniu ich do małżowiny usznej pomoże zestaw wymiennych gumek w różnym rozmiarze. Słuchawki przeznaczone do intensywnych aktywności fizycznych powinny jednak ciaśniej przylegać do małżowiny, aby nie wypadły w czasie biegu. Nie zawsze potrzebne są także słuchawki o pełnej odporności na wodę. Tanie słuchawki o niższej klasie szczelności doskonale sprawdzą się większości przypadków. Ważna jest także ergonomia słuchawek oraz ich wygląd, ponieważ codziennie wykorzystywany sprzęt powinien się zwyczajnie podobać użytkownikowi. Dla wielu osób duże znaczenie ma także czas pracy baterii słuchawek dousznych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze słuchawek dousznych?

Wybierając słuchawki douszne, należy przede wszystkim dobrze zaznajomić się z ich budową. Cennych informacji może dostarczy ranking słuchawek dousznych 2022. Szczególnie ważne parametry to częstotliwość pracy słuchawek oraz ich dynamika. Zakres dźwięków słyszalnych przez człowieka mieści się pomiędzy 20 Hz, a 20000 Hz, jednak wiele słuchawek posiada jeszcze szersze pasmo przenoszenia. Dźwięków znajdujących się poza zakresem ludzkiej słyszalności nie da się bowiem usłyszeć, ale możne je niejako wyczuć, co pozytywnie wpływa na odczucia płynące ze słuchania muzyki. Dynamika słuchawek wyrażana jest natomiast w Decybelach i opisuje rozpiętość tonalną, czyli różnicę pomiędzy dźwiękami głośnymi oraz cichymi. Im wyższa będzie dynamika słuchawek, tym lepszą jakość dźwięku będą one zapewniały.

Wartym uwagi parametrem jest również impedancja słuchawek wyrażona w Ohmach. Im wyższa wartość impedancji, tym lepsza jakość dźwięku. Interesujące są również dodatkowe funkcje takie jak system ANC (Active Noise Cancelling), który odpowiada za aktywne tłumienie szumów. Dzięki jego wykorzystaniu słuchawki tłumią głośne dźwięki dobiegające z zewnątrz. Funkcja ergonomicznej akustyki EAR (Ergonomic Accoustic Refinement) pozwala natomiast kierować dźwięk prosto do kanału słuchowego, co nie tylko poprawia jego jakość, ale sprawia też, że słuchając muzyki ciszej, można ją słyszeć wyraźniej.