Ranking najlepszych słuchawek do telefonu 2022

Słuchawki do telefonu to niewątpliwie jeden z podstawowych elementów wyposażenia osób kochających muzykę. Słuchanie ulubionej playlisty w miejscach publicznych bez nich jest niekulturalne i może innym przeszkadzać. Dlatego miłośnicy dobrych dźwięków często szukają odpowiedzi na to, jakie słuchawki do telefonu powinni wybrać. Czym się kierować podczas zakupu i które są najlepsze? W poniższym artykule przedstawiono krótki poradnik, na co zwracać uwagę oraz ranking słuchawek do telefonu 2022. Wśród najlepszych słuchawek do telefonu znajdują się następujące modele:

Najlepsze słuchawki do telefonu ranking 2022

Miejsce Nazwa słuchawek Cena Najtańsza oferta
1 Słuchawki Bose SoundSport 199 Sprawdź teraz
2 Słuchawki Samsung In-Ear Fit EO-EG920BL 42 Sprawdź teraz
3 Sennheiser Momentum In-Ear G Black M2 299 Sprawdź teraz
4 Słuchawki Samsung EHS64 20 Sprawdź teraz
5 Słuchawki Huawei AM115 20 Sprawdź teraz
6 JBL T110 39 Sprawdź teraz
7 Słuchawki Xiaomi Mi In-Ear Pro HD 115 Sprawdź teraz
8 Samsung EO-EG920BW 45 Sprawdź teraz
9 Słuchawki Huawei FreeLace 250 Sprawdź teraz
10 JBL T205 79 Sprawdź teraz

1. Słuchawki do telefonu Bose SoundSport

Słuchawki do telefonu Bose SoundSport

Bezprzewodowe słuchawki douszne zapewniające najwyższy poziom komfortu. Nie wypadają z uszu, więc są idealne podczas uprawiania różnej aktywności fizycznej. Zastosowanie innowacyjnych technologii sprawiło, że słuchawki zapewniają doskonałą jakość dźwięku oraz gwarantują zwiększoną moc sygnału Bluetooth. Stożkowa końcówka idealnie dopasowuje się do kształtu wnętrza ucha. Wypływający z słuchawek dźwięk jest harmonijny, czysty i pełny. Specjalna hydrofobowa siatka chroni je przed wilgocią – deszczem czy potem. Jedno ładowanie wystarcza na 5 godzin pracy.

2. Słuchawki do telefonu Samsung In-Ear Fit EO-EG920BL

Słuchawki do telefonu Samsung In-Ear Fit EO-EG920BL

Przewodowe słuchawki douszne ze specjalnymi nakładkami, zapewniającymi doskonałą ergonomię. Model ten charakteryzuje się świetną redukcją hałasu przy jednoczesnym zagwarantowaniu komfortu, jaki dają modele otwarte. Słuchawki wytwarzają głębokie basy, a dźwięk jest czysty, bogaty i odpowiednio wyważony. Mikrofon wykonany z innowacyjnego materiału zapewnia doskonałą redukcję zakłóceń, dzięki czemu można cieszyć się nie tylko wspaniałą jakością dźwięku podczas słuchania muzyki, ale także podczas rozmów.

3. Słuchawki do telefonu Sennheiser Momentum In-Ear G Black M2

Słuchawki do telefonu Sennheiser Momentum In-Ear G Black M2

Przewodowe słuchawki douszne o wyjątkowym designie. Wykonane z najwyższej jakości materiałów, które zapewniają wygodę i komfort oraz dają poczucie luksusu. Ten model zdecydowanie wyróżnia się z tłumu swoim niepowtarzalnym wyglądem. Jakość dźwięku jest niesamowita – pełen bas, szczegółowe odwzorowanie wokalu oraz instrumentów i doskonałe brzmienie. Końcówki dostarczane są w kilku rozmiarach, co pozwala na idealne dopasowanie. Słuchawki zbudowane są z trwałego poliwęglanu i stali nierdzewnej.

4. Słuchawki do telefonu Samsung EHS64

Słuchawki do telefonu Samsung EHS64

Douszne słuchawki przewodowe do telefonu. Ten model zapewnia dobrą jakość dźwięku zarówno podczas odtwarzania muzyki jak i prowadzenia rozmów. Słuchawki posiadają mikrofon oraz przyciski służące do sterowania głośnością oraz odbierania, kończenie i nawiązywania połączenia. Dedykowane do smartfonów i tabletów koreańskiego producenta, ale mogą być stosowane do innych urządzeń ze złączem typu mini jack 3,5 mm. Słuchawki mają bardzo klasyczny i elegancki wygląd, a dzięki silikonowym nakładkom nie wypadają z uszu.

5. Słuchawki do telefonu Huawei AM115

Słuchawki do telefonu Huawei AM115

Przewodowe słuchawki douszne sprawdzające się zarówno do słuchania muzyki jak i do prowadzenia rozmów. Klasyczny i funkcjonalny model o schludnym wyglądzie, który zapewnia rewelacyjną jakość dźwięku stereo i dobrą głębię basów. Słuchawki wyposażone są w mikrofon oraz wygodny pilot, za pomocą którego można sterować odtwarzaniem muzyki i przychodzącymi połączeniami. Wygodne i poręczne podczas codziennego korzystania – np. w domu czy w podróży. Zapewniają komfort użytkowania i świetną jakość dźwięku.

6. Słuchawki do telefonu JBL T110

Słuchawki do telefonu JBL T110

Dokanałowe słuchawki przewodowe o lekkiej i kompaktowej konstrukcji. Przetwornik o średnicy 9 mm, kryjący się pod trwałą obudową zapewniają fantastyczny bas. JBL Pure Bass jest dźwiękiem, którego można doświadczyć np. na halach koncertowych czy studiach nagraniowych. Model wyposażony jest w mikrofon, pilot z jednym przyciskiem, a także płaski, nieplączący się przewód. Słuchawki doskonale sprawdzają się do korzystania na co dzień. Idealne do używania wszędzie – w domu, w pracy, w czasie wyjazdu.

7. Słuchawki do telefonu Xiaomi Mi In-Ear Pro HD

Słuchawki do telefonu Xiaomi Mi In-Ear Pro HD

Przewodowe słuchawki douszne z nieplączącym się, matowym kablem. Model wyposażony jest w hybrydowe, podwójnie dynamiczne przetworniki, które zapewniają odpowiedni poziom niskich i wysokich tonów. W słuchawkach zastosowano membranę z grafenu, który słynie z tego, że jest najcieńszym, najbardziej przyjaznym dla środowiska i najsilniejszym materiałem, który w sposób błyskawiczny przekazuje dźwięk. Dzięki temu wydobywające się dźwięki są ostre, czyste i bogate. Słuchawki są ponadto odporne na uszkodzenia i zabrudzenia.

8. Słuchawki do telefonu Samsung EO-EG920BW

Słuchawki do telefonu Samsung EO-EG920BW

Dokanałowe słuchawki przewodowe koreańskiej marki Samsung o klasycznym i eleganckim wyglądzie. Specjalna konstrukcja kabla sprawia, że jego plątanie jest zminimalizowane. Model charakteryzuje się ergonomicznym kształtem, który gwarantuje komfort podczas użytkowania. Słuchawki posiadają dodatkową funkcję – redukcję szumów i wiatru. Nadają się do urządzeń ze złączem typu mini jack 3,5 mm. Posiadają wbudowany pilot do obsługi odtwarzacza muzycznego oraz odbierania i kończenia połączeń.

9. Słuchawki do telefonu Huawei FreeLace

Słuchawki do telefonu Huawei FreeLace

Bezprzewodowe słuchawki dokanałowe wyposażone w dynamiczny przetwornik o średnicy 9,2 mm gwarantujący czysty i wyrazisty dźwięk. Innowacyjna technologia Huawei HiPair ze zintegrowaną wtyczką USB-C umożliwia szybkie sparowanie oraz awaryjne doładowanie słuchawek. Cieniutka membrana TPU zapewnia głębię basów, a powłoka z tytanu – melodyjność wysokich tonów. Model posiada funkcję redukcji szumów. Słuchawki sprawdzają się w każdych warunkach, ponieważ posiadają klasę szczelności IPX5.

10. Słuchawki do telefonu JBL T205

 

Słuchawki do telefonuJBL T205

Douszne słuchawki przewodowe o lekkiej konstrukcji. Przetworniki o średnicy 12,5 mm oraz brzmienie JBL Pure Bass zapewniają potężne niskie tony. Miękkie wkładki douszne gwarantują komfortowe użytkowanie przez wiele godzin. Słuchawki posiadają jednoprzyciskowy pilot, który umożliwia kontrolowanie odtwarzania muzyki oraz odbieranie połączeń. Nieplączący się, płaski przewód zapewnia wygodę podczas użytkowania. Model JBL T205 idealnie sprawdza się do korzystania na co dzień – nie tylko w domu.

Jakie słuchawki do telefonu warto kupić?

Wybierając słuchawki do telefonu warto zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami – odnośnie jakości dźwięku, wyposażenia w dodatkowe funkcje czy głównego zastosowania.

Sprecyzowanie wymagań sprawia, że wybór konkretnych parametrów będzie łatwiejszy. Jedną z ważniejszych kwestii jest to, czy słuchawki mają być przewodowe, czy bezprzewodowe. Coraz większą popularnością cieszą się te drugie, ale tradycyjne wersje wciąż mogą pochwalić się lepszą jakością dźwięku. Słuchawki przewodowe bywają jednak uciążliwe zwłaszcza dla osób uprawiających sport. Kabel się plącze i przeszkadza w treningu, a dodatkowo istnieje ryzyko zniszczenia poprzez pociągnięcie przewodu.

Drugim ważnym parametrem jest to, czy słuchawki mają być douszne, czy nauszne. Wybierając jednak słuchawki do telefonu, które mają służyć nie tylko do słuchania muzyki, ale także do prowadzenia rozmów, zdecydowana większość decyduje się na wersje wkładane do uszu. Dodatkowo warto pamiętać, że słuchawki nauszne są najczęściej sporych rozmiarów, a więc są nieporęczne. Z pewnością nie zmieszczą się do kieszeni, a modele douszne – owszem. Ten rodzaj dzieli się na dwie podkategorie.

Jeśli więc ważniejszą kwestią jest mobilność i wygoda, najlepiej zdecydować się na słuchawki douszne lub dokanałowe. Te drugie świetnie sprawdzają się w miejscach publicznych, bo dobrze izolują hałasy z otoczenia. Dodatkowo dzięki silikonowym nakładkom, które wkładane są głębiej niż modele douszne, zapewniają lepszą jakość dźwięku i basów, a także nie wypadają z uszu. Przy zbyt głośnym i częstym słuchaniu mogą jednak uszkadzać słuch. Modele douszne są dobrym rozwiązaniem, gdy chce się słyszeć nieco dźwięków z otoczenia – nadjeżdżające samochody czy wołanie znajomego.

Dobrze jest też zwrócić uwagę na niektóre parametry. Pierwszym jest pasmo przenoszenia – w dobrych modelach jego wartość powinna wynosić od 20 Hz do 20 000 Hz, w najlepszych będzie zaczynać się od niższych wartości i kończyć na wyższych. Następnym jest dynamika określana w decybelach – im wyższa wartość, tym lepiej. Impedancja wyrażana w Ohmach w dobrych modelach wynosi 30, a w najlepszych więcej, ale może się to wiązać z koniecznością używania wzmacniacza. Słuchawki mogą także posiadać dodatkowe funkcje, takie jak redukcja szumów czy kierowanie dźwięku do ucha.